Back

Mersin Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya son zamanlarda firma ve markaların düşük maliyetli reklam kapısı haline gelmiştir. Hedef kitlenin belirlenerek ona yönelik reklam yapılması bu alanı diğer reklam çeşitlerinden öne çıkartan en temel unsurdur. Sosyal medya yönetimi ise bu mecralarda yapılan içerik üretimleri ve paylaşımı başta olmak üzere bir süreci içeren işler bütünüdür. Mersin sosyal medya yönetimi alanında hizmet veren firmamız, sizlerin değerleri ve ilkeleri üzerinde ilerleyerek bu işleyişi gerçekleştirmektedir.

Mersin Sosyal Medya Ajansı

Sosyal ağlarda dijital reklam vererek markanız için yaratıcı çözümler bularak firmanıza sunan Mersin Sosyal Medya Ajansı, önünüze çıkacak bütün süreçlerde sizlere yardımcı olmaya çalışmaktadır. Ajansımız, gazete televizyon ve film dünyasının yanı sıra büyük sosyal medya platformlarda da markanızı öne çıkaracak fikirleri ile iyi yönetilen bir sosyal medya hizmeti sunmaktadır. Sosyal medya ajansımızı, diğer medya unsurlarından ayıran özelliği ise istediğiniz zaman kolayca hedef stratejinizi değiştirebileceğiniz ve güncel kamuoyu yoklamaları ile doğru yolda olduğunuzu kolayca ölçebilmenizdir. Bütün sosyal medya platformları üzerindeki hesaplarınızda, farklı ve özgün tarzlarda yeni bir bakış açısıyla çalışabilmeniz için en doğru adresiniz yenilikçi ve teknolojik işleyiş sergileyen ajanslar olmalıdır. Mersin sosyal medya ajansı olarak tüm bu özellikler çerçevesinde hizmet sağlamaktayız.

Mersin Sosyal Medya Uzmanı

Gün geçtikçe önemi artan sosyal medya uzmanlığı her markanın kurumsal kimliği ile çalışmaktan keyif aldığı bir meslek haline gelmiştir. Sosyal Medya Uzmanı, sosyal medyaya ait bütün konulara hâkim, markalara en üst düzeyde fayda sağlama amacı güden kişilere denir. Firmanıza ait olan Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn, gibi sosyal medya platformları üzerinde oluşturulan hesaplardaki bütün konumlardan, hareketlerden ve yapılacak bütün planlamalardan sorumlu olan kişilerdir. Güvenilir bir sosyal medya uzmanı ile markanızın hedeflediği kitleye ulaşmak çok kolaydır. Peki, bir sosyal medya uzmanı nasıl çalışmaktadır?

Bir sosyal medya uzmanı, sorumluluğunu almış olduğu markaların sosyal medya içerisinde yer alan bütün hareketlerini yönetir, hedef kitle ile meydana gelen iletişimi kontrol eder. Sosyal Medya uzmanlığı yapan kişi ve kişiler markanızın hangi alanda diğer firmalarla rekabet etmesi gerektiğini, var olan hedef kitlenizi nasıl koruyacağınızı ve yeni oluşan kitle ile nasıl büyüyebileceğinize, doğrudan ya da dolaylı satın almalar üzerine çalışıp yeniden planlamalar oluşturur. Yapılan planlar ile markanızın sosyal medya platformları ve web siteniz üzerindeki hareketler güncellenir ve imajınızın tazeliği ile bir başarı oluşur. Eğer şirketinizde meydana gelmiş bir olumsuz durum var ise bu durumdan en kolay şekilde kurtarabilecek önlemleri alır. Bu nedenle sizleri kriz ortamlarından uzak tutacak ve kısa vadede çözüm üretecek kadar tecrübeli bir Sosyal Medya Danışmanlığı hizmeti aldığınızdan emin olmalısınız.

Sosyal medya uzmanlarının bazı özelliklere sahip olması gerekmektedir. Aktif, doğru ve güvenilir çalışan bir sosyal medya uzmanında olması gerekenler şu şekilde sıralanabilir;

 • Günün her vaktinde markanız adına sosyal medya içerikleri (fotoğraf, video ya da diğer görseller) oluşturur ve onları paylaşım süresine göre ayarlar
 • Doğru bir sosyal medya stratejisi oluşturur planlamalarını ona göre yapar
 • Firmanıza ait sosyal medya platformlarında yer alan bütün hesapları, topluluk kurallarına dikkat edecek şekilde düzenler
 • Sektörünüzde meydana gelen güncel bütün haberlerden haberdar olmalıdır
 • Her döneme yenir bakış açısı ile kendini yenileyen hedefleri planlamalarında barındırmalıdır
 • Olası durumlara karşı markanızı her daim korumalıdır
 • Piyasa içerisinde yer alan diğer firmalara göre yarış içerisinde rekabet etmelidir
 • Özellikle bir sosyal medya uzmanı Office programları yanında post planner, hootsuite, buffer do share, sprut social, friends me, social clout, feedly gibi programları mutlaka bilmelidir.
 • Uzmanlığını daha önce yaptığı çalışmaları ile ispatlamış olmalıdır

Mersin Sosyal Medya Uzmanı hizmeti veren firmamız personelleri aldıkları eğitim ve kendilerini çağın teknolojik gelişmelerine göre yenileyen hizmet anlayışı ile çalışmaktadır. Firmanız adına yönettiğimiz her sosyal medya hesabının günlük, haftalık, aylık hatta yıllık takipleri yapılmakta ve yeni planlamalar güncel şartlarda göz önünde tutularak yeniden oluşturulmaktadır.

Mersin Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya; insanlar arasında iletişim ve bağlantı kurmanın en kolay ve dijital yollarından biridir. Sosyalleşmenin yanında artık firmalar için de reklam ve tanıtım aracıdır. Gün be gün gelişmekte olan ve sınırları aşan hızıyla firmaların ve şirketlerin de vazgeçilmez bir unsuru haline gelmiştir.  Milyonlarca hatta milyarlarca kullanıcı ağına sahip sosyal medya platformlarında müşteri ve hedef kitlesini yukarıda tutmak isteyen her firma için Kurumsal Sosyal Medya Yönetimi kurallarına uymakta kaçınılmaz olmuştur. Kullanıcı ağıyla kısa sürede bu kadar etkili olan sosyal medyayı doğru kullanmak çok önemlidir. Yanlış bir gönderinin markayı zor durumlara düşürebileceği unutulmamalıdır. Tüm bu bilgilerin gölgesinde yeniden söylememiz gerekiyor ki bir yandan firma işleri ile uğraşmak diğer yanda doğru kullanılan sosyal medya yönetimine zaman ayırmak firmalar için zordur. Ya da zamanınız vardır ama sosyal medya ve internet üzerinde detaylı donamına ve bilgiye sahip değilsinizdir. Bundan dolayı profesyonel kişilerin çalıştığı ajanslarla bağlantı kurmak bir ihtiyaç haline gelmektedir.

 Mersin Sosyal Medya Yönetimi hizmeti veren firmamız içerisinde çalışan her çalışanımız Kurumsal Medya Danışmanlığı üzerine aldıkları eğitimleri ile sizlere yardımcı olmaktadır. Bu değişimin bir parçası olarak, dijital pazarlama stratejisi ile sizleri her alanda tanıtacak ve yeni hedef kitleler oluşturarak markanızın gücünü artıracak sosyal medya yönetimi hizmetlerini profesyonel şekilde sunmaktayız. Sosyal medyanızın güncel ve piyasada başarılı bir imaj vermesi için hemen profesyonel ekiplerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Fiyatlarımızı öğrenmek, merak ettikleriniz ve daha fazla bilgi almak için online sitemizde yer alan bilgi formlarını doldurabilir ya da müşteri hizmetlerimiz ile ister online ister telefon üzerinden konuşabilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

Sosyal Medya Yönetimi, bilgisayar, cep telefonu, tablet vb. Üzerinde online olarak oluşturulan sosyal medya platformlarını planlamak olarak tanımlanabilir. Markalar için oluşturulan içeriklerin yanı sıra marka hesaplarındaki olumlu olumsuz yorumlara göre kendisini güncelleme yani hesapları takip eden kişilerle temas halinde olarak onların istekleri de ön planda tutulmalı ve hedef kitlenin beğenisi kazanılmalıdır. Böylelikle halkla daha fazla iletişim kuran ve değişimleri ile dikkatleri üzerinde tutan bir marka oluşmasına yardımcı olunmaktadır. Kısaca ticari anlamda bir sosyal medya yönetimini sağlamak, doğru ve güvenilir bir şekilde oluşturulan pazarlama stratejileri ile yüksek satış oranları yakalamaktır. Sosyal Medya Yönetimi için bazı hususlar gereklidir bunlar;

 • Hedef kitleniz belli olmalıdır
 • Sosyal Medya Öne Çıkma Yöntemleri ile rakiplerinizin bu alandaki güçleri analiz edilmelidir
 • İçerikleri güncel, özgün ve yaratıcı yapmaya özen göstermelidir
 • Reklam yönetimi konusunda donanımlı bilgilere sahip olunmalı
 • Paylaşımlarınıza göre analiz yapmalı bu veriler doğrultusunda kendinizi kontrol etmelisiniz

Post Nedir?

Post, herhangi bir web sitesi içerisinde ya da forumda yazılarak yayımlanmış olan her bir gönderiye verilen addır. Yani bir web sitesi üzerinde yazılan bir duruma verdiğiniz her cevap internet jargonunda post olarak söylenmektedir. Sosyal medyada ise post, paylaşılan görsel içerikleri anlamamızı sağlayan kısa notlardır. Görsel ve içerisindeki kısa post ne kadar dikkat çekici ve özgün olursa o kadar fazla etkileşim yaratarak gündem olacaktır.

Post Nasıl Hazırlanır?

Sosyal medya için özgün dikkat çekici bir post gönderisi oluşturmak oldukça zordur. Bu kurumsal anlamda bir sosyal medya platformu için hazırlanan post ise uzman bir kişiyle çalışmıyorsanız ne kadar çok post hazırlansa da maalesef etkisi az olacak ya da hiç olmayacaktır. Post hazırlamak bu konuda uzman bir sosyal medya danışmanının görevidir. Bir post hazırlanırken dikkat edilmesi gereken unsur öncelikle postun gönderileceği sosyal medya platformlarının izin verdiği kurallar dâhilinde olup olmadığıdır. Birçok sosyal medya platformunun post gönderisi oluşturmak için kuralları vardır. Her birinde farklı kitleler olması ve ufak tefek kullanım farkları olan sosyal medya platformlarında gönderi oluşturmak ve bunları dikkat çekici kılmak çok önemlidir. Daha sonra içeriğin hangi konuda olduğuna dair genel çerçeve belirlenmelidir.

 Bu gönderiyi gören kişinin ne yapacağı açık bir şeklide anlaşılmalıdır. Postun görsel boyutu en fazla 1200×628 px şeklinde olmalıdır. Burada yapacağınız işlemin türüne göre px oranını değiştirebilirsiniz.  Bazı sosyal medya platformları için post hazırlamanın püf noktaları ise şu şekildedir:

Twitter: Kullanıcı sayısı milyarlarca olan bu sosyal medya platformunda tweet olarak adlandırılan postlarda 140 kelime kullanım sınırlılığı vardır. Tweetlerinizin kısa olması etkileşim yönünden daha şanslıdır.

Instagram: Daha çok fotoğraf ve video gibi görseller olarak paylaşım yapılan bu sosyal medya platformunda ise post metnini ne kadar az tutarsanız daha fazla kullanıcıya ulaşırsınız.

Facebook: Paylaşım türü olarak kullanıcıların en rahat kullandıkları platform olarak bilinmektedir. Sınırsız kelime kullandırılması kullanıcılar için büyük bir avantajdır. Fakat yapılan bir araştırmaya göre yine kısa postlar her zaman daha fazla etkileşim yaratmaktadır.

LinkedIn: İş dünyasında en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan LinkedIn de ise 16 ila 25 karakter arasındaki postlar daha çok etkileşim görmektedir.

Mersin Sosyal Medya yönetimi hizmeti veren firmamız post hazırlarken tüm bu kurallar çerçevesinde bir çalışma gerçekleştirmektedir. Ön hazırlık sonrası rakip analiziyle başlayan süreç pos post paylaşımıyla devam etmekte ve gündeme göre sürekli yenilenmektedir.

admin
admin
https://medyahors.com

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir