Back

Mersin Web Tasarım Ajansı

Kurumsal kimliğinizin profesyonel bir görüntü sunması ve bilinirliğinin artması için doğru bir web sitenizin olması altın kurallardan birisidir. Nasıl ki bir insanı ilk defa gördüğümüz zaman saniyeler içinde onunla ilgili izlenimimiz netleşiyorsa, kurumsal bir web sitesi de ortalama 10 saniyede firmanızla alakalı genel bir izlenim vermektedir. Dolayısıyla iyi bir kurumsal web sitesi ortalama 10 saniye içerisinde doğru imajı yaratacak düzeyde bilgi verebilen, aynı zamanda göze de hitap edebilen bir tasarıma sahip olmalıdır. Kurumsal web siteniz firmanızın yüzüdür. Dolayısıyla site içerisindeki her detay özenle seçilmelidir. Hedef kitlenizin algısına pozitif etkide bulunacak ince detaylar ile web sitenizden maksimum verimi alabilirsiniz. Mersin web sitesi tasarımlarınızı işin uzmanına bırakarak kurumsal imajınızı parlatın.

 Günümüzde hayatımızın çok büyük bir parçasında mobil cihazlar bize eşlik etmektedir. Bankacılıktan sağlık hizmetlerine kadar çok çeşitli alanlarda yapmak istediğimiz işlemler mobil cihazlar üzerinden bir dokunuşla halledilebilmektedir. Hal böyleyken kurumsal web sitenizin başarısındaki altın kurallardan birisi de her cihaza uyumlu, kaliteli bir mobil ara yüzdür. Mobil cihazlara uyumlu olmayan bir kurumsal web sitesi, kusursuz bir tasarıma sahip olsa bile başarısını yarı yarıya kaybedecektir. Benzer şekilde mobil cihazlarda kullanılması zor ve karmaşık arayüzler kurumsal imajınızın özensiz ve acemi görünmesine sebep olacaktır. Mersin web tasarım ajansı olarak kurumsal web sitenizin tasarımında elde ettiğimiz başarıyı, mobil uyumlu arayüz tasarımlarımızla ikiye katlıyoruz.

Web Tasarımı Nedir?

 En genel tabirle istenilen herhangi bir konu hakkındaki verilerin toplanıp, online mecrada görsel ve yazılı içeriklere sahip bir platforma dönüştürülmesi işlemine web tasarımı denmektedir. Web tasarımı kendi içinde çok katmanlı aşamalardan oluşmaktadır. Her aşamanın kendi alanına ait uzmanlardan oluşan ekipleri vardır. Yine bu ekipler kendi içlerinde detaylı çalışmalar sürdürmektedir. Web tasarımı yaptırılacak firmanın tüm alanlarda uzman, deneyimli ve yaratıcı ekiplerden oluşmasına dikkat etmek oldukça önemlidir. Mersin web tasarım firması ekiplerimizin tamamı bir web sitesinin her aşamasını titizlikle yürüten, alanında başarılı uzmanlardan oluşmaktadır. Peki bir web sitesinin tasarımı genel hatlarıyla hangi aşamalardan geçmektedir, kısaca inceleyelim.

 Bir web sitesinin tasarımı sırasında ilk aşama projelendirme aşamasıdır. Bu aşamada sitenin hangi amaçla ve kim için yapıldığı kesinleştirilir. Firmanın ya da kişinin beklentileri doğrusunda ana hatlar belirginleştirilir. Eğer ticari amaçlı bir firma için yapılıyorsa, ihtiyaç duyulduğu taktirde sektördeki diğer firmaların web sitesi verileri analiz edilebilir. Bu tarz ön çalışmalar sitenin tasarımında en etkili sonuçlara ulaşılmasını sağlamaktadır. İkinci aşama ise kurumsal kimlik aşamasıdır. Bu aşamada firmanın logosundan web sitesi temasına kadar bütüncül bir görünüm ve imaj sağlaması için neler yapması gerektiği tespit edilir. Özetle alıcıda nasıl bir görünüm bırakılmak istendiği belirlenir. Üçüncü aşamada grafik tasarım işleri gerçekleştirilir. Bu aşamada alanında uzman grafikerler profesyonel programlar aracılığıyla site görselleri gibi teknik detayları projelendirirler. Ardından web sitesinin kodlanması aşaması gelmektedir. Alanında uzman web masterlar tarafından farklı dillerde ve farklı tarayıcılara uygun olarak web sitesinin kodlanması işlemi gerçekleştirilir. Kodlanan web sitesi test aşamasına geçmektedir. Bu aşamada web sitesindeki eksikler tespit edilir. Gerekli görüldüğü taktirde yeniden düzenlemeler yapılır. Hosting hizmeti ve alan adı belirlendikten sonra web sitesi yayınlanmaya hazırdır. Bahsedilen tüm bu süreçlerin tamamı Mersin e-ticaret ajansı ekiplerimiz tarafından titizlikle gerçekleştirilmektedir.

Web Sitesi Neden Önemli?

 Teknolojinin hız kazandığı ve hayatlarımıza entegre olduğu günümüzde, neredeyse her şey için online mecralarda bıraktığı izlenim de bir değerlendirme kriteri haline gelmiştir. Dolayısıyla kişiler sosyal medyaları için daha fazla çaba vermeye başlamış, firmalar ve kuruluşlar bulabildikleri her kanaldan seslerini duyurmaya çalışmışlardır. Hedef kitle üzerinde istediğiniz etkiyi bırakabilmek için en iyi kanallardan birisi de web siteleridir. Web sitesi deyim yerindeyse sizi ve firmanızı online platformda temsil eden bir elçidir. Sosyal medya mecraları ve belirli platformların aksine web siteleri bir dünya gibidir. Tasarımından içeriğine kadar tüm sınırlamalardan uzak bir şekilde her şey size özeldir. Dolayısıyla sizi veya firmanızı en iyi yansıtabilecek yer web sitenizdir. Web siteleri kişi, kurum, firma, belirli topluluklar, mağazalar, kısacası her şey için oluşturulabilir. Mersin web sitesi yaptırma aşamalarının başından sonuna alanında uzman kişilerle çalışmanız, internet ortamında sizi veya firmanızı en iyi yansıtacak siteyi oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Web Sitesi Yaptırmak

 Web sitesi yapımının çok fazla aşamadan oluştuğundan bahsetmiştik. Web sitelerinin yapım aşamalarında kodlama ve grafik tasarım gibi uzmanlık alanları gerektiği için web sitenizi tek başınıza oluşturmanız pek mümkün değildir. Benzer şekilde web sitenizin bazı aşamalarını yaptırıp diğer aşamalarını kendiniz halletmeniz de imajınız için çok ciddi tehlikelere sebep olmaktadır. Tıpkı farklı yapbozların parçalarını bir araya getirmeye çalışmak gibidir. Bu sebeple web sitenizin proje kısmından yayın kısmına kadar her aşamasının sistematik ve bütüncül bir biçimde ele alınması gerekir. Yapılacak en doğru şey Mersin Web Tasarım Ajansı ile iletişime geçerek uzmanlardan destek almaktır.

 Web sitenizi yaptırma kararı aldığınızda projelendirdiğimiz fikir tasarım geliştirme, arayüz geliştirme süreçleri, yayın ve destek sürecinden geçmektedir. Hedeflediğiniz etki ve sitenizin kullanım amacı doğrultusunda planlamalar yapılmaktadır. Sitenin renklerinden arayüzün yapısına kadar her detay bu plana sadık kalarak gerçekleştirilir. Kurumsal kimlik, grafik tasarım, kodlama, test ve yayın aşamalarının tamamında bu planların üzerinden tekrar tekrar geçilmektedir. Grafik tasarım kısmında Adobe Photoshop gibi uzmanlık gerektiren programlar kullanılmaktadır. Aynı şekilde farklı arama motorlarına uygun farklı kodlamaların yapılması da uzmanlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Dolayısıyla Web Tasarım Ajansı ile çalıştığınız zaman web sitenizin oluşum aşamalarında hata yapma olasılığınız sıfıra inmektedir.

Kurumsal Bir Web Sitesi Nasıl Olmalı?

 Söz, kurumsal kimliğinizi internet üzerinde temsil etmeye geldiği zaman web sitesi tasarımları oldukça kritik hale gelmektedir. Web sitenizi ziyaret edecek kullanıcılar domain yani alan adınızdan bile firmanız hakkında fikir sahibi olmaktadır. Dolayısıyla isimlendirme aşaması bile sektörün işleyişini bilen, hedef kitleye göre hareket edebilen uzmanlar tarafından gerçekleştirilmelidir. Web sitenizin tasarımında yapacağınız en ufak bir hata bile kurumsal kimliğinizi bozarak ciddiyetsiz, deneyimsiz ve özensiz görünmenize sebep olabilir. Kurumsal bir web sitesinin başarılı olması için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalara dikkat edildiği taktirde saniyeler içinde karşınızdaki kullanıcının üzerinde pozitif etki bırakabilirsiniz. Mersin kurumsal web tasarım sitenizi ziyaret eden kullanıcıların üstünde en iyi etkiyi bırakabilmeniz için özenle çalışmaktadır.

Hedeflerin Belirlenmesi Önemlidir

 Kurumsal bir web sitesi oluştururken siteden almak istediğiniz dönüş, sitenin hedefleri ve hedef kitle oldukça dikkatli belirlenmelidir. Hedeflerin belirlenmesi, kurumsal vizyonunuzun sitenin her alanında kullanıcıya aktarılmasına yardımcı olur. Bu doğrultuda hedefinize uygun planlamalar gerçekleştirilir. Logonuzdan renk kullanımınızına kadar her alan kurumsal vizyonunuz ve misyonunuzla paralel olmalıdır. Bununla beraber hedef kitlenin doğru analizi başarının anahtarıdır. Hedef kitlenin psikolojisini anlamak, hangi kelimelerden ve hangi görsellerden etkileneceğini bilmek kullanıcıları sitenize çekecektir. Hedef kitlenizin arama motorlarında en sık kullandığı kelime gruplarını ve görselleri tespit etmek, benzer kurumsal sitelerin analizini yapıp fark yaratacak noktaları bulmak başarınızı katlayarak arttıracaktır.

Ana Sayfa İlk İzlenim İçin Önem Taşır

 Kurumsal web sitelerinde ana sayfa ve kategorilendirme oldukça önemlidir. Kullanıcılar web sitenizin ana sayfasını ziyaret ettiklerinde kurumsal kimliğiniz hakkında genel bir yargıya sahip olabilmelidir. Yaptığınız hizmetler, başarılarınız, aldığınız yorumlar gibi tüm faktörlerden birer cümleyle bile olsa söz etmeniz yararınıza olacaktır. Fakat bunu yaparken ana sayfanızın kalabalık ve karmaşık olması oldukça amatör bir görünüm sunar ve kullanıcıları web sitenizden uzaklaştırır. Mersin firma web tasarım ana sayfanızda gerekli tüm bilgileri minimal ve anlaşılır bir şekilde verebilmek için titizlikle çalışmaktadır. Yine aynı şekilde hedef kitlenin görmek isteyeceği anahtar kelimeleri seçip doğru kategorilendirme ile içerik sınıflandırması yaparak web sitenizde pratik ve keyifli bir kullanım sunar.

Mobil Uyumlu Arayüz Kullanımına Dikkat

 Kurumsal web sitelerinde mobil cihazlarla uyumlu bir arayüz tercih etmek, firmanızın ulaşılabilirliği ve profesyonelliği açısından önemli faktörlerden biridir. İnternet kullanıcılarının yarısından fazlası internete mobil cihazlar üzerinden giriş yapmaktadır. Gelişen teknoloji sebebiyle mobil cihazlar, bilgisayarları aratmayacak noktaya gelmiştir. Taşınabilir pratik kullanımı ve çevrede artan wifi imkanlarıyla internet erişimi için mobil cihazlar tercih edilmeye başlanmıştır. Tüm bunlar düşünüldüğünde web sitenizin mobil ara yüzünün olmaması veya ara yüzün başarısız olması ciddi oranda kitle kaybına sebep olacaktır. Web tasarımı aşamasında mobil ara yüze odaklanan altyapı çalışmalarının yapılması gerekmektedir. Web sitenizin tasarımı sırasında ekibimiz tarafından mobil ara yüze odaklanan çalışmalar da gerçekleştirilmektedir. Bu sayede kurumsal web site tasarımında yüksek başarı ve verim sağlanmış olur.

admin
admin
https://medyahors.com

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir