Back

Google ve Youtube’da Nasıl Reklam Verilir?

Tam da internetin dünyada yaygınlaşmaya başladığı tarih olan 1998’de bir garajda kurulan arama motoru Google, yayına girdiği günden bu yana sürekli gelişerek bugün arama motoru başta olmak üzere daha birçok alanda lider konuma gelmiştir. Tüm dünyada hizmet vermekte olan Google’ı her internet kullanıcısı ziyaret ediyor demek yanlış olmayacaktır. Arama motoru alanında lider olan Google’ın dijital medya ve yayıncılık alanında da çok önemli bir liderliği bulunmaktadır. Öyle ki, dünyanın en büyük video paylaşım platformu olan Youtube da Google çatısı altındadır.

Günde yüz milyonlarca kişinin ziyaret ettiği ve uzun vakitler geçirdiği Google ve Youtube, bu açıdan markalar için de çok değerlidir. Çok sayıda insanın ziyaret ettiği Google ve Youtube’da bugün pek çok markanın reklamını görmek mümkün. Yenilikçi reklam stratejileriyle insanlara ulaşmaya çalışan markalar, bu iki platforma çeşitli modellerle reklam verebilme olanağına sahiptir.

Google ve Youtube’a Reklam Vermenin Avantajları

Tüm dünyada ve Türkiye’de internet kullanıcıları arasında en çok bilinen platformların başında Google ve Youtube gelmektedir. Yenilikçi ve gelişmiş bir altyapıya sahip olan bu iki platform, markalara dijital pazarlama konusunda da çok büyük artılar sağlamaktadır.

Hedef Kitlenize Doğrudan Ulaşın

Kendi içerisindeki dijital pazarlama sayesinde Google, arama motoruna ve Youtube’a reklam vermek isteyen markalara, doğrudan hedefledikleri kullanıcı kitlesine ulaşma olanağı sunmaktadır. Bu konuda bir örnek vermek gerekirse, müşterilerine pizza satan bir işletmesiniz ve Google arama motoruna reklam vermek istiyorsunuz. Bu durumda reklam verirken anahtar kelimelerinizi pizza almak isteyen kişilerin yapacağı aramalara göre ayarlarsınız ve verdiğiniz reklam sadece pizza siparişi vermek isteyen kişilere görünür. Sonuç olarak verdiğiniz reklamlar direkt olarak hedef kitleye ulaşarak en uygun maliyetlerle yüksek geri dönüşler sağlarsınız.

Farklı Reklam Modelleriyle Sonuca Yönelin

Google ve Youtube’a reklam verirken çok sayıda farklı reklam modeli seçeneği sizlere sunulur. Reklam verirken ki amacınız ister internet sitenizin trafiğini arttırmak ister telefonla daha fazla aranmak isterseniz de işletme ziyaretlerinizi arttırmak olsun, hepsi için uygun reklam modelleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Google ve Youtube’a yazılı, görsel veya video şeklinde reklam verme seçenekleri de sunulmaktadır. İşletmeniz için ne türde bir sonuç almak istiyorsanız ona yönelik reklam verebilirsiniz.

Google ve Youtube’a Reklam Verme

Yukarıda da kısaca bahsettiğimiz gibi arama motoru ve Youtube başta olmak üzere bütün Google servislerine reklamlarınızı tek bir platform üzerinden verebilirsiniz: Google ADS. Kendine özgü bir yapısı olan Google ADS üzerinde sizlere çok fazla seçenek sunulmaktadır. Bu seçeneklerin her biri, reklamlarınızı daha etkili şekilde vermeye yöneliktir.

Reklam vermek için öncelikle Google ADS servisinde oturum açmalısınız. Eğer ilk defa oturum açıyorsanız sistem sizden işletmeniz hakkında bazı bilgiler talep edecektir. Bu bilgileri en doğru şekilde girdikten sonra Google ADS ara yüzü sizi karşılayacaktır. Bu ara yüz üzerinden yeni reklamlar oluşturabilir, (varsa) mevcut reklamlarınızı ve onların geri dönüşüm raporlarını görüntüleyebilir, bütçenizi kontrol edip kendinize en uygun şekilde bütçe ayarlaması yapabilirsiniz.

Google ADS platformunun en can alıcı noktası reklam oluşturmaktır. Zira reklam oluştururken sistem size çok sayıda farklı parametre sunar: hedeflediğiniz kitle, reklam vermek istediğiniz platform, seçmek istediğiniz reklam modeli, reklam bütçesi vs. Vereceğiniz reklamdan en yüksek verimi almak için bu parametrelerin her birine dikkat etmeli ve vereceğiniz reklama uygun şekilde düzenleme yapmalısınız. Günümüzde Google ve Youtube başta olmak üzere dijital platformlara reklam vermek isteyen kurumsal işletmelerin yardımına dijital pazarlama hizmeti sunan ajanslar koşmaktadır.

Dijital pazarlama konusunda uzman ekibe sahip olan Medyahors, bu ajanslardan biridir. Mersin’de dijital pazarlama alanında işletmelere profesyonel destek sunarak yola çıkan Medyahors, bugün Türkiye genelinde ve aynı zamanda Kıbrıs’ta çok geniş bir müşteri portföyüne bu konuda hizmet vermektedir. Müşterilerin dijital ortamda vereceği reklamlara yönelik bir pazarlama stratejisi oluşturan ve oluşturulan bu stratejiyi hızlıca hayata geçiren Medyahors, alanında tecrübeli ekibiyle hızlı ve etkili sonuçlar üretmektedir. Google ve Youtube gibi platformlar başta olmak üzere büyük dijital platformlara reklam vermek, tanınırlığınızı arttırmak istiyorsanız bu konuda Medyahors hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

admin
admin
https://medyahors.com

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir